“Otseses vestluses” vastas Yana Toom isegi kõige teravamatele küsimustele

16/06/2022

“Siin ma olen oma esimese eestikeelse striimiga,” nii Euroopa Parlamendi liige alustas 15. juunil oma YouTube'i kanalil saadet „Otsene vestlus Yana Toomiga“.

Muu hulgas vastas ta ka küsimusele: “Tõesti otsusta ära, kas oled eestlane või putinist?” “Minu teadmised ütlevad mulle, et eestlane on rahvus ja putinist on veendumus. Ma ei ole putinist kahtlemata. Aga tean päris palju eestlasi, kes niimoodi ei arva, sest siin on igaühel kriteeriumite kogum, millele peab inimene vastama, et olla või mitte olla eestlane. Mina usun sellisesse asja nagu poliitiline rahvus ja arvan, et kõik inimesed, kes elavad Eestis ja peavad Eestit oma kodumaaks, on eestlased. Ainult et mõned neist räägivad teistes keeltes, näiteks mina, kelle kodukeel on vene keel. Aga ka eesti keel on enam-vähem OK, on ju? Nii et arvan, et ma ikka olen eestlane. Mis puudutab minu poliitilisi veendumusi, olen sotsiaalne liberaal, Eesti Keskerakonna liige - sellega mu veendumused piirduvad.“   

Saates oli veel juttu Eesti venelastest, sisepoliitikast, Ukrainast, Venemaast, situatsioonist maailmas, kliimameetmetest.

Järgmine saade läheb eetrisse 22. juunil kl 18:00. Saates toimub kiirsuhtlus, mille käigus saavad saadikule oma küsimusi esitada need, kellel on meiliaadress Gmailis või YouTube’i konto. Küsimusi saab esitada ka Facebookis.

15. juuni saade on järelevaadatav, vt ülalpool.