Ajakiri „Brüsseli päevik“: lihtsate sõnadega keerulistest Euroopa asjadest

03/08/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo poolt ette valmistatud ja Eestis jagatavas ajakirjas „Brüsseli päevik“ saab lugeda sotsiaalsetest Euroopa projektidest, miinimumpalgast ja rahvusvähemustest, kaugtööst ja naiste olukorrast, Euroopa Inimõiguste Kohtust, sellest, kuidas esitada Europarlamenti petitsioone. 

Ajakirja levitatakse tasuta, selles on 36 lehekülge eesti keeles ja sama palju vene keeles.

„Kallid kõik! Olen niiviisi alustades täiesti teadlik, et tegemist on otsetõlkega ingliskeelsest väljendist dear all ja ei eesti ega vene keeles nii ei öelda. Ometi meeldib selline pöördumine mulle tohutult – näib, et otsekui peegelduks selles Brüsseli kogu olemus, nii tänavatel kõlavad kümned keeled kui komandeeritute ööpäev läbi sillutisel kõmisevad kohvrirattad, selsamal ajal aga võetakse kusagil „euroinstitutsioonide“ (vaat see sõna on keeleliselt õige, kuigi tõeliselt jubeda kõlaga – või kuidas teile tundub?) labürintides igal minutil vastu uusi otsuseid, mis nii või teisiti määravad meie kõigi elu. Eurosaadiku ülesanne on saada osakeseks selles tohutult suures mehhanismis, mis on meeletult inertne ja immuunne kõige suhtes, mis seda inertsust ohustab. Ja hea, kui suudad olla mitte üksnes osake, mitte nähtamatu kruvike, vaid selline kruvike, mis aeg-ajalt kallutab kaalukausi meie kasuks,“ pöördub lugejate poole Yana Toom. 

Väljaanne on kaunilt kujundatud ja sisaldab mitte ainult lühikest ja elavat eurosaadiku lugu tema tööst Euroopa Parlamendis, vaid ka vestlusi Euroopa Parlamendi kõige tuntuma föderalisti Guy Verhofstadti, Läti juristi, rahvusvahelise õiguse asjatundja Aleksei Dimitroviga, küsitlust meie riigi kuulsate inimeste osavõtul teemal, mis on Eestis elava inimese jaoks Euroopa Liit, milliseid võimalusi EL-is viibimine avab või blokeerib.

Ajakirjas on ka laste lehekülg koos värvipildiga ning nende seas, kes saadavad kõige ilusamate värvipiltide fotod koos õigete vastustega, loositakse välja kolm komplekti Belgia šokolaadi.  

Eriauhindu loositakse välja ka nende vahel, kes saadavad õigesti lahendatud Suure Euroopa ristsõna või Skandinaavia-tüüpi ristsõna „Üleskutse eurooplastele“.

„Ma loodan, et ajakiri, mida käes hoiate, on teile kasulik. Me püüdsime,“ lõpetab oma eessõna Yana Toom.    

„Brüsseli päevik“ ilmus Euroopa Parlamendi Yana Toomi fraktsiooni Renew Europe toel.

Need, kes soovivad ajakirja saada, peaksid helistama Yana Toomi büroosse tel +372 672 0311 ja kohtumise kokku leppima.