Delta ründab

30/06/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Covid ja migrandid.

Kas jõudsime? Ei jõudnud? Euroopa Komisjon hoiatab: kogu EL-is leviva delta tüve taustal me ei tohi alahinnata võimalikult totaalse vaktsineerimise olulisust. Eeldatakse, et augusti lõpuks on 90% nakkustest seotud just deltaga. Delta leviku tempot saab hinnata vähemalt Suurbritannia näitel, kus juhtumite päevaarv 29. maist kuni 29. juunini suurenes enam kui kuus korda.

3,5 miljardit eurot. Just nii palju pakub Euroopa Komisjon maksta Türgile aastani 2024, et see endiselt ei laseks migrante Aafrikast Euroopasse. 

Mosambiigis on terrorirünnakud, Ungaris – sugupool. Brüsseli ajalehe Politico teatel saatis Ungari tänasele arutelule EL-i sõjalise missiooni kohta Mosambiigis kirja, kus igaks juhuks rõhutatakse: "Ungari tõlgendab tekstis välja toodud sugupoole kontseptsiooni kui viidet füsioloogilisele sugupoolele.“ Mosambiigi terrorirünnakute kontekstis on võimatu sugupoolest rääkimata jätta...

Foto: ISO.FORM LLC (CC BY 4.0)