Yana Toomi büroo tasuta õiguskonsultatsioonide seitsmes hooaeg korraldati telefoni vahendusel – ja edukalt

01/06/2021

Meile ennustati, et telefoninõustamine on jama, sest esitatakse rohkesti küsimusi, mis nõuavad dokumentide läbivaatamist. Silmast silma olevat ikkagi kindlam. Ent Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti bürool õnnestus kõik hästi ning tasuta juriidiliste konsultatsioonide seitsmes hooaeg jõudis täiesti edukalt lõpule.

10. septembrist 2020 kuni 27. maini 2021 andis bürooga koostööd tegev Inimõiguste Teabekeskuse jurist Jelena Karžetskaja 315 konsultatsiooni. „Juristile juurdepääsu“ ees lahendas büroo nõunik Margarita Kornõševa sadu küsimusi: „Koroonaviirus esitas kahjuks oma tingimusi ka sel hooajal ja seepärast tuli säilitada möödunud aastal sisseseatud telefoniformaat. Kui efektiivseks nõustamiseks oli tarvis tutvuda materjalidega, palusime need büroole saata, enamasti e-postiga. Nõu anti nagu alati kõigil teemadel, välistades kriminaalõigusega seotud küsimused. Eriti tihti pöörduti büroo poole küsimustega seoses varaliste ja perekonnasuhete, pärandamise, testamentide, kingete ning korteriühistutega. Mõnevõrra vähem oli küsimusi, mis puudutasid tööõigust – koroonaviirusega seotud koondamisi ja vallandamisi.“

Eelmistel aastatel korraldatud tavalistest väljasõidukonsultatsioonidest tuli arusaadavatel põhjustel loobuda, kuid see-eest avati 8. märtsil Narvas büroo esindus, mille poole hakkasid kohe pöörduma narvalased, samuti Narva-Jõesuu ja Sillamäe elanikud. Käesoleva aasta mai lõpuni korraldas Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo Narva esinduse nõunik Veronika Stepanova 57 konsultatsiooni.

„Tasuta õiguskonsultatsioonidel esitati küsimusi pärandi, ühisvara jaotamise, kinnisvara müügi, korteriühistu tegevuse, pensionide vormistamise ning sotsiaal- ja tööprobleemide kohta. Ei saadud läbi ka konsultatsioonideta ehitamise ja korteriühistute territooriumil olevate parklatega seoses. Ent kõige rohkem tuli käsitleda võlgade väljanõudmist ja nende kustutamist,“ märkis Stepanova.

Ta rõhutas, et telefonikonsultatsioonid Narvas jätkuvad. Vajaduse korral on võimalik kohtuda ka büroos, kuid ainult eelneval kokkuleppel. Konsultatsioonidele on võimalik registreerida telefonil +372 5917 0217. Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo Narva esindus asub aadressil Kiriku 6-106. Avatud neljapäeviti kell 16:00-18:30. 

Samuti on tähtis märkida, et juriidiliste konsultatsioonide materjalide põhjal ilmus sel hooajal eesti ja vene keeles 20 kirjutist Yana Toomi koduleheküljel  ja ajalehes Stolitsa. 

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo tasuta juriidilised konsultatsioonid on toimunud alates 2015. aastast, Tallinnas jätkuvad need septembris. Esimene registreerimine on 6. septembril. 

Seni aga võivad kõik soovijad külastada „Jurist aitab“ rubriiki koduleheküljel  www.yanatoom.ee , nõuandeid antakse ka Yana Toomi Eesti büroo telefonil +372 6720311.

Foto: Kai Stachowiak / publicdomainpictures.net (CCO 1.0)