Arutad aktiivselt – saad auhinna

07/06/2021

7. juunil anti Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos üle kingitus noorte keskerakondlaste korraldatud eurosaadikuga veebikohtumise kõige aktiivsemale osalejale. Auhind läks Tallinna Läänemere gümnaasiumi 9. klassi lõpetajale Edgar Sobolevskile.

Arutelu toimus 3. juunil ja sellel osales 18 inimest. Jutt käis Euroopa Parlamendist ja Ida-Virumaast. Kõigil oli võimalus poliitikule küsimusi esitada.

"Mulle meeldis väga, kuidas Yana Toom räägib – konkreetselt ja selgelt. See on praegu üsna  haruldane. Mis puudutab mind, siis kavatsen oma tuleviku siduda Eestiga, ehkki kavatsen kõrghariduse omandada välismaal, inglise keeles, ” ütles Sobolevski.

"Ma ei saa üht tema küsimust välja tuua, ta esitas neid palju. Oli kõige aktiivsem, näitas, et mõistab välispoliitikat,” kommenteeris Toom.

Ta märkis ka, et tulevikus võiksid korraldajad meeles pidada, et veebiformaadis oleks hea mitte ainult esinejate hääli kuulda, vaid ka näha nende nägusid: „See on elementaarne, kuid muudab ürituse palju ergsamaks.“